ساعت
تقویم
1396
اسفند
دوشنبه
28
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 28345
  • بازدید امروز : 38
  • بازدید دیروز : 15
  • آخرین بازدید : دوشنبه 28 اسفند 1396 (06:27) ق.ظ
ذکر روزهای هفته
ذکر روزهای هفته
غرس نهال در پایگاه امداد جاده ای هلال احمر و پلیس راه جندق با حضور فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان به مناسبت هفته منابع طبیعی
تجدید میثاق با شهدا با حضور امام جمعه شهر خور،سفیرانفال ، فرماندار واعضای شورای اداری شهرستان خوروبیابانک
این‌مراسم به مناسبت ۲۲ اسفند روز شهدا و هفته منابع طبیعی با عطرافشانی مزار شهدای گمنام ،غرس نهال در معراج الشهدای شهر خور برگزار شد. و کارت همیار طبیعت امام جمعه شهر خور توسط فرماندار تقدیم وی گردید.

میثاق با شهدا
فرماندار خوروبیابانک گفت: غرس نهال و حفاظت از درختان باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
  • علی استوار روز یکشنبه در حاشیه آیین درختکاری مرکز علمی کاربردی این شهرستان گفت: باید نسبت به توسعه فضای سبز و کاشت درختان توجه ویژه شود و با همکاری مردم در افزایش سرانه فضای سبز شهرستان تلاش کرد.
  • وی افزود:حفاظت از منابع طبیعی وظیفه همگانی است و باید در راستای تقویت فرهنگ ارزشمند درخت و درختکاری کوشا باشیم.
  • استوار گفت: منابع طبیعی به عنوان یک امانت الهی در اختیار ماست و تمام کسانیکه در راستای حفظ و احیای منابع طبیعی فعالیت دارند کاری بسیار ارزشمند انجام می دهند.
  • مهدی آخوند رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوروبیابانک نیز گفت: اداره منابع طبیعی شهرستان تولیت و حفاظت از بیش از یک میلیون ۱۶۰هزار هکتار از مراتع، جنگل های طبیعی، دست کاشت و بیابان را برعهده دارد.
پانزدهم تا بیست و یکم اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
کاشت نهال توسط دانش آموزان مهد پانی در جمعیت هلال احمر خوروبیابانک

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوروبیابانک جلسه هماهنگی با حضور روسای ادارات و  فرماندار محترم  به منظور گرامیداشت هرچه بهتر هفته منابع طبیعی در محل فرمانداری شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.

رئیس اداره  منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان خور و بیابانک با اعلام این خبر گفت :با توجه به بارندگی های اخیر ، سد های بازیاب 2 و 3 و پخش سیلاب حسین آباد  هفتومان  و بند خاکی عروسان گلستان آبگیری شد .
 مهدی آخوند خاطر نشان کرد : با آبگیری این پروژه ها در مجموع 500 هزار متر مکعب آب استحصال شده است .
لازم به ذکر است سد ها و بند های احداث شده علاوه بر کنترل و مهار سیلاب نقش موثری در تامین آب شرب ، تغذیه سفره های اب زیر زمینی و افزایش آب چاه ها و قنات های منطقه دارند . سد بازیاب3

سد بازیاب2


پخش سیلاب حسین آباد هفتومان

سد عروسان گلستان

 
  پروژه گشت و مراقبت از عرصه های ملی شهرستان خوروبیابانک در تاریخ96/12/1  آغاز گردید و نیروهای  شرکت تعاونی کشاورزی و منابع طبیعی نخل بیابانک بصورت روزانه از عرصه های ملی بازدید کرده و در صورت بروز تخلفی مبنی بر تخریب و تجاوز به  عرصه های ملی و یا تخریب بافت طبیعی زمین ، عاملین را شناسایی و به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان  - واحد حفاظت گزارش داده تا با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد . 

باکس جستجو
پیوندها
  
سخن روز

حضرت علي (ع) در بيست و پنج سال عزلت و خانه‌نشيني، به حفاري قنات و درختكاري مشغول بودند و شصت هزار نخل كاشتند. (مقدمه نخج الفصاحة،‌چاپ دوم،‌ص 84)

شعار سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری