ساعت
تقویم
1400
دي
پنجشنبه
30
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 352573
  • بازدید امروز : 225
  • بازدید دیروز : 488
  • آخرین بازدید : پنجشنبه 30 دي 1400 (13:51) ب.ظ
ذکر روزهای هفته
ذکر روزهای هفته
غرس نهال در مدرسه بنت الهدی شهر خور به مناسبت هفته منابع طبیعی به روایت تصویر
بازدید معاون و کارشناس ناظر  اداره حفاظت و حمایت اداره کل منابع طبیعی استان اصفهان از پروژه های حفاظت شهرستان 
بازدید معاون محترم آبخیزداری از بند سنگی ملاتی بتنی حوصه آبخیز مهرجان

بازدید معاونت محترم  آبخیزداری و ریاست حراست اداره کل منابع طبیعی از پروژه های آبخیزداری
                            برگزاری کلاس آموزشی گیاهان دارویی با حضور مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)
 اطلاعیه          
        به اطلاع همشهریان عزیز می رساند از تاریخ97/07/01 پاسخ گویی به کلیه استعلامات منابع طبیعی از طریق سامانه استعلامات منابع طبیعی "سامـــط "به آدرس اینترنتی http://195.146.59.30:9114   واقع در دفاتر پیشخوان دولت به آدرس های:
خور-دفتر پیشخوان دولت آیت اله فاطمی
جندق-دفتر پیشخوان دولت شهر جندق
پذیرش خواهند گردید.


 

به گزارش روابط عمومی ؛ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوروبیابانک مساحت رویشگاه گیاه  آنغوزه این شهرستان را صدهزار هکتار بیان کردوگفت: بیشترین مرتع آن با 42 هزار و 196 هکتار در جندق قرار دارد.

مهدی آخوند افزود: میانگین تولید این گیاه دارویی سه کیلوگرم در هکتار است و پیش بینی می شود تا پایان مهر بیش ازدو تن آنغوزه از مراتع خوروبیابانک برداشت شود.

وی با بیان اینکه این گیاه دارویی به علت  زود بازدهی و ارزآوری مورد توجه است گفت: درفصل برداشت این محصول برای 30 نفر اشتغالزایی می شود.

وی قیمت هرکیلوگرم شیره آنغوزه را حدود دو میلیون 500 هزار ریال بیان کرد و افزود:  در پایان فصل برداشت 5 میلیارد ریال برای بهره برداران درآمد زایی دارد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خوروبیابانک با اشاره به برداشت 6 تن آنغوزه  در صورت داشتن بارندگی نرمال در طول سال از این عرصه ها گفت: برای برداشت گیاهان دارویی از مراتع شهرستان مجوز منابع طبیعی نیاز است و برداشت بدون مجوز غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می شود.

آخوند مراتع زیرکشت آنغوزه شهرستان خوروبیابانک را در مناطق جندق، روستاهای ایراج، بازیاب و عروسان کوره گز بیان کردوافزود: امسال سازمان منابع طبیعی طرح بهره برداری آنغوزه در شهرستان را اجرا می کند و هریک از بهره برداران هرسال پس از تمدید قرارداد مجوز برداشت می گیرند.

وی افزود: این محصول در صنعت غذایی دارویی و بهداشتی و برای درمان اختلالات عصبی در کودکان، کاهش فشارخون، درمان بیماری‌های قلبی عروقی، دستگاه تنفسی، حنجره ،آسم، یبوست  و کمک به هضم غذا کاربرد دارد .

باکس جستجو
پیوندها
  سامانه همیار طبیعت

 
سخن روز

حضرت علي (ع) در بيست و پنج سال عزلت و خانه‌نشيني، به حفاري قنات و درختكاري مشغول بودند و شصت هزار نخل كاشتند. (مقدمه نخج الفصاحة،‌چاپ دوم،‌ص 84)

شعار سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری