ساعت
تقویم
1396
مرداد
جمعه
27
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 16216
  • بازدید امروز : 8
  • بازدید دیروز : 89
  • آخرین بازدید : جمعه 27 مرداد 1396 (05:32) ق.ظ
اجرای  فاز دوم کمربند حفاظتی در روستای عباس آباد و کلاته خان به روایت تصویر
جلسه ای با حضور پرسنل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوروبیابانک و جمعی از بسیجیان شهر فرخی رأس ساعت 21 مورخ 96/5/14در محل ساختمان بسیج شهر فرخی برگزار گردید.  به گفته مسئول روابط عمومی اداره، این جلسه با موضوع جذب همیاران طبیعت و پاسخگویی به سئوالات بسیجیان در ارتباط با منابع طبیعی تشکیل گردید. در این جلسه ابتدا مهدی آخوند رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ضمن خیرمقدم خدمت بسیجیان، از اهمیت منابع طبیعی و طرح های موجود  در بخش تثبیت شن های روان، آبخیزداری، بهره برداری از گیاهان دارویی و ... ایراد سخن نمودند سپس بسیجیان سئوالات خود را در مواردی همچون همیاران طبیعت، پوشش گیاهی و جنگلهای دست کاشت، قوانین منابع طبیعی، فرسایش بادی و ریزگردها مطرح نمودند و در پایان مهندس آخوند به سئوالات مطرح شده پاسخ دادند. 

 
 فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان  خوروبیابانک از اجرای پروژه ایجاد کمربند حفاظتی در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات بطول نزدیک به7 کیلومتر به تعداد 67 عدد بنچ مارک سیمانی در اطراف مستثنیات مزارع محمدآباد کوره گز،عباس آباد و کلاته خان و حسن آباد شهرستان خوروبیابانک با اعتباری بالغ بر 22 میلیون تومان  از اعتبارات استانی حفاظت خبر داد.


 
ضرورت برگزاری کلاس اطفاء حریق در شهرستان
جنگل ها و مراتع از سرمايه هاي ملي و خدادادي است كه تخريب آنها موجب اثرات مخرب در اكوسيستم و شرايط اكولوژيكي خواهد شد. در چنين شرايطي وظيفه همه آحاد ملت و دولت است تا در زمينه حفظ و حراست از اين منابع دست به كار شوند و با برنامه ريزي و اقدامات مناسب و همه جانبه باعث رفع عوامل بازدارنده مخرب و نابود كننده گردند. در كنار عوامل مختلف مخرب جنگل و مرتع مانند آفات و بيماري ها، سيل، طوفان، تخريب و دخالت هاي انساني و غيره، آتش سوزي نيز يكي از خطرناكترين و مخرب ترين عوامل تخريب محسوب مي گردد و همه ساله بخش هاي وسيعي از عرصه هاي منابع طبيعي را تحت تأثير قرار داده و خسارات سنگيني را به اين منابع تحميل مي نمايد. جلوگيري از اين امر نياز به برنامه ريزي صحيح و اصولي و به كارگيري بهترين و كارآمدترين پرسنل و پيشرفته ترين وسايل و ادوات را دارد.

 
مسئول واحد بهره برداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوروبیابانک خبر داد: تاکنون تعداد 32 فقره قرارداد بهره برداری آنغوزه با بهره برداران شرکت تعاونی کشت نهال و مراتع گستر جندق منعقد گردید.
مهدی رحمانی افزود: برآورد میگردد امسال بالغ بر2000 کیلوگرم کشته و شیره ی خشک آنغوزه برداشت شود و طی این قراردادها بالغ بر 35 هکتار از اراضی تحت پوشش آنغوزه احیا گردد.
توضیح اینکه :آنغوزه گیاهی پایا با ریشه‌های زیرزمینی و ضخیم است و حداقل در پنج سال اول، برگ‌های طوقه‌ای تولید می‌ کند که روی سطح زمین قرار می‌ گیرد، رنگ برگ‌ های این گیاه سبز تیره با بریدگی‌ های عمیقی است که به طور ملایم تقسیم شده و بوی نامطبوع و سیر مانند دارد و  نام‌ های دیگر این گیاه کورن کما، بژ، انگدان، کوله پر، اوشک و .. است.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیز داری  شهرستان خوروبیابانک از کشف وضبط حدود 330کیلوگرم چوب تاغ از تاغزارهای شهرستان خبر داد .
مهدی آخوند افزود: درپی گزارش واصله از مخبرین محلی فرمانده یگان حفاظت باهماهنگی نیروی انتظامی  به محل اعزام وموفق به کشف وضبط محموله قاچاق چوب تاغ گشتند. همچنین متخلفین دراین رابطه جهت ارائه توضیحات به دادگستری شهرستان معرفی گردیدند.

 
غرس نهال در مدارس سطح شهرستان خوروبیابانک به روایت تصویر


 
توزیع نهال رایگان بین نمازگزاران در شهر خور و فرخی


باکس جستجو
پیوندها
 
 
سخن روز

امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام فرمودنذ: چشم زخم حقیقت دارد، استفاده از نیروهای مرموز طبیعت حقیقت دارد، سحر و جادو وجود دارد، فال نیک راست است؛ و رویداد بد را بد شگون دانستن(فال بد زدن)، درست نیست. بوی خوش درمان و نشاط آور است، عسل درمان کننده و نشاط آور است، سواری بهبودی آورد، و نگاه به سبزه زار درمان کننده و نشاط آور است.

شعار سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری
ذکر روزهای هفته
ذکر روزهای هفته